מבוא

עוד יום עבר ואתה נשכב במיטה לישון. זה בהחלט היה יום ארוך ומלא סיפוק .בהרגשה טובה זו אתה מתחיל לנשום עמוק יותר, להירגע ולהכנס לתוך שינה מתוקה ומשחררת. אך משהו מוזר מתרחש . הרגליים קופצות וזזות ללא שליטה ויש תחושה מוזרה ולא נעימה בשרירים בגפיים שמונעים ממך להירדם וגם כשאתה כבר נרדם אתה קם מותש ומכווץ שרירים כאילו עבדת גם בלילה. התסמונת שתיארתי כאן ואתה כמו אנשים רבים בארץ סובלים ממנה ,נראית "תסמונת הרגל העצבנית" Restless Legs Syndrome   או בקיצור RLS במאמר קצר זה אסביר איך בעזרת כלי הטיפול  שברשותי ניתן לטפל בבעיה שמשפיעה כל כך על איכות חיינו ויש לה פתרון פשוט מהיר ואפקטיבי לזמן ארוך.

תסמונת הרגל העצבנית מהי ?כפות רגליים עם פרצופים-2

  תסמונת הרגל העצבנית שמכונה בספרות הרפואית גם "מחלת וויליס-אקבום  (Willis-Ekbom),) היא הבעיה עצבית שמתבטאת בתחושה של מתח והרגשה לא נעימה בגפיים שיוצרת צורך להזיז את הרגליים והגפיים בכדי להקל אותה . בנוסף לכך התחושה הלא       נעימה נמשכת לשעות השינה ופוגעת באיכות המנוחה ולירידה בתפקוד בזמן הערות . הטיפול המערבי למחלה כולל תרופות שעובדת על מערכת העצבים, תרופות שיעילותן חלקית ותוסף ברזל מכוון שלחולים רבים נמצא חסר בו בבדיקות הדם.

תסמונת הרגליים העצבניות הסתכלות דרך עיני הרפואה הסינית ?

גוף האדם מורכב מאד+דם=אדם. אד– חומר שהוא במצב של מעבר בלתי פוסק ממצב חומרי לאינו חומרי כמו אדי מים שיכולים להיות באוויר והם בלתי נראים או להתעבות לדבר גשמי כמו עננים (בסינית זה מכונה צ'י) . דם– החומר שמורכב ומיוצר מכל התהליכים שמתרחשים בגופנו ונוספת לו השראה שמימית שהיא החותמת האדומה (ברפואה המערבית מקבילה לברזל שבדם שמתחמצן ומוביל את החמצן לרקמות הגוף).

כמות הדם ואיכותו חשובים מאוד למצבנו הפיזי והנפשי. הדם מזין ומלחלח את כל הרקמות. הוא מספק הגנה חיסונית ואת ההשראה שבאה מהמרכז שבו הוא נוצר (האיברים הפנימיים) בכדי שהגוף יעבוד כיחידה אחת מתואמת ותאי הגוף הרבים יעבדו בשיתוף. לכן חשוב מאוד שזרימת הדם תהיה אחידה בקצבה ותגיע לכל מקום מהמרכז לקצוות.

אז מה משתבש ?

החיים המודרניים הם חיים שיש בהם גירויים רבים של ידע ואינפורמציה חדשה, הם מרתקים, מאתגרים ומגוונים. אך כל דבר קיצוני פוגע ! חוסר בשגרה פוגע בדם ויוצר בלבול ותשישות. אם זה בתזונה מגרה אך לא מאוזנת שאינה מזינה אותנו בחומרים שהגוף צריך באמת (קולה, צ'יפס, חטיפים ) והיא פוגעת בכמות הדם .תזונה נפשית לקויה פוגעת באיכות בדם (כמה קשה לקרוא היום מאמר או ספר עד הסוף ,  רובנו בואו נודה קוראים רק את הכותרת, לכן המציאו את הטוויטר. אנחנו רוצים את הפואנטה עכשיו ומיד !!!)

הזנה פיזית או נפשית של עודף דברים שטחיים לעכל שאין בהם תוכן אמיתי (סוכר וקמח לבן או הרבה כותרות וידיעות שטחיות )יוצרות עומס של אנרגיה בחלק המרכזי של הגוף. העומס שאינו נפסק) גורם לפקק תנועה במרכז וחוסר זרימה לקצוות. כאשר הדם אינו מגיע לקצוות כי כמותו או איכותו אינן תקינות, ההשראה והפעולה שאמורה להיות אחידה בין כל תאי ואברי הגוף מפסיקה להתקיים. חוסר ההזנה של הקצוות יוצר יובש וכיווץ בשרירים דבר שמשקף את הבלבול והתשישות.

תסמונת הרגל חסרת המנוחה טיפול בדיקור

a

אקופונקטורה היא מהכלים והעוצמתיים ביותר לטיפול בסינדרום RLS היא מחזקת את מערכת העיכול ועוזרת בייצור דם ושיפור איכותו. ישנן נקודות מצוינות כגון הנקודה

 השישית על מרידיאן הטחול שמניעה את הדם לקצוות הגוף ועוזרת לפתוח את פקק התנועה שקיים במרכז.

פורמולה סינית ידועה בשם "מרקחת אנג'ליקה לקצוות הקרים" מצוינת להביא את הדם לקצוות והפורמולה "שמונה האוצרות" תחזק את כמות הדם ואיכותו. מלבד זאת לאחר בדיקת דם ניתן להוסיף ברזל ויטמין B12 ומגנזיום לחיזוק הדם תסמונת הרגל העצבנית טיפול בצמחי מרפא

תסמונת הרגליים חסרות המנוחה טיפול במגע

במחלת וויליס-אקבום  עקב הכיווץ המתמיד של הגפיים , חוסר בשינה נינוחה ועצבנות יש חשיבות רבה לטיפול בשיאצו או טווי-נא. המגע בנוסף לשחרור השרירים המתוחים ולהרגעה אוזר גם בקרקוע המטופל והפניית שימת ליבו לגופו ולצרכיו .

לוכד ברקים

תסמונת הרגליים העצבניות טיפול באורך חיים

  מציאת האיזון ויצירת שגרה גם אם חלקית יתנו מבנה וסדר שישרו ביטחון על חיינו. אם זה בהפניית זמן לפעילות גופנית או מדיטטיבית שיעזרו לפרוק את כל העומס האנרגטי ממרכז גופנו ומנפשנו ולשמש כהארקה ופורקן לגירויים השונים שמצטברים במהלך      היום. מציאת גירויים מעמיקים יותר כגון קריאת ספר או מציאת תחביב שימלא את חיינו.

סיכום

 

בכל בית כאשר מתקינים את החיווט החשמלי עושים גם הארקה שהיא חיבור חשמלי בין גוף מוליך החשמל וכדור הארץ. מטרת הארקה היא לספוג עודף אנרגיה חשמלית שמגיעה מקצר חשמלי, עליית מתח או מברקים ולשחרר אותו. ללא הארקה, עודף המתח יפגע בנו או בציוד החשמלי שלנו. גם במציאות חיינו מתח החיים הנו רב ואנו נצרכים לשחרר את המתח שנצבר בנו למקום חיובי ובונה. הטיפול והכלים שברשותי יעזרו לך בחיבור לארץ, למוצקות ולביטחון שנובעים ממנה.