צמחי מרפא סיניים

*רבע ממרשמי התרופות המודרניות כוללים תמציות צמחים

רפואת צמחי המרפא היא אולי הרפואה הקדומה ביותר שקיימת מאז ועד היום.
בני האדם מכל התרבויות, למדו מהסביבה שבה הם חיו, מה יוכל לסייע להם לטיפול בבעיות בריאות שונות, לדוגמא, ידוע, שבזמן מחלה, חיות כמו קופים, נוהגים לאכול עלים מצמחי מרפא מסוימים.
גם כיום, מעבדות מחקר ממשיכות להפיק מרכיבים פעילים מצמחים וחומרים אחרים מהטבע ולכן, רבע ממרשמי התרופות המודרניות, כוללים תמציות צמחים.
צמחי מרפא סיניים – תיעוד אלפי צמחים והאיבר או הפעולה הרפואית שהצמח עושה בגוף.
במיתולוגיה הסינית מסופר על שן נונג, שהוא אבי החקלאות הסינית והמטפל הראשון בצמחי מרפא. ספר צמחי המרפא הראשון בסין משויך אליו ויש בו 365 צמחים . במהלך ההיסטוריה הסינית והתפתחות התרבות, נושא תיעוד ורישום צמחים וחומרים בעלי איכויות ריפוי התפתח עד לספרים שבהם מתוארים אלפי צמחים והאיבר, או הפעולה הרפואית שהצמח עושה בגוף.
הפילוסופיה שבבחירת צמחי מרפא ובבחירת פורמולות
צמחי המרפא הסיניים והשימוש בהם מושתת על הפילוסופיה הסינית שבנויה על יין-יאנג, חום-קור, חמשת הפאזות והטעם שמשויך לכל פאזה, איכות אנרגטית ופעולה אנרגטית. ישנה חלוקה של הצמחים לשמונה עשר קטגוריות כגון, צמחים מחזקי דם, צ'י, צמחים מניעי דם, צמחים שמניעים תקיעות מזון ועוד.
כדי לטפל ביעילות בעזרת צמחי המרפא ,ראשית עלי להגיע לאבחנה מדויקת של חוסר האיזון אשר ממנו סובל המטופל ואז להתחיל לבנות פורמולה מתוך מאגר הצמחים. לרשותי עומדת העזרה של אלפי שנות הניסיון של אלפי מטפלים, שתיעדו את ניסיונם וכבר הכינו פורמולות שהוכחו כיעילות. פורמולות אלו גם מקוטלגות בספרים ב-18 קטגוריות שונות כגון, פורמולות לסילוק טפילים, פורמולות לסילוק מחלות קור, או חום, (וירוסים וחיידקים), פורמולות לחיזוק דם ועוד.
כיצד אני מרכיב פורמולת צמחי מרפא
לרוב אני עושה מודיפיקציה, (שדרוג), לפורמולה מוכנה, מוריד ומוסיף לה צמחי מרפא סיניים ומערביים, אך לפורמולה יש מבנה היררכי מקובל.
קיסר – זהו הצמח הראשי שכמותו בפורמולה היא הגדולה ביותר והוא מטפל בחוסר האיזון העיקרי, שממנו סובל המטופל. למשל, ג'ינסנג שמצוין לחסר אנרגיה וחיזוק צ'י.
שר – תפקיד צמחי השר, הינו לעזור לקיסר בטיפול בחוסר האיזון ובטיפול בסימפטומים שהמטופל סובל מהם. למשל, אטרקטילודיס, צמח שמחזק את מערכת העיכול שתייצר יותר צ'י.
אסיסטנט – תפקיד צמחי האסיסטנט הינו, לטפל בחוסר איזון משני, שהקיסר והשר אינם מטפלים בהם ולווסת פעולות מזיקות של הצמחים הראשיים כמו, רעילות, עודף חימום, או הנעה ועוד. לדוגמה, פטריית הפורייה, שמנקזת ליחה ועודף, שיכול להיווצר מצמחים אחרים.
משרת – תפקיד צמח המשרת הינו להביא את הפורמולה לאזור, או למרידיאן הבעייתי, או מאפשר עיכול טוב יותר של הפורמולה וספיגה טובה יותר כמו, ליקוריץ.
ארבעת הצמחים שתיארתי כאן מרכיבים פורמולה שהורכבה לפני מאות שנים ונקראת"ארבעת הג'נטלמנים". זוהי פורמולה שמטפלת באנשים עייפים, עם קושי לעכל מזון וחולשה כללית שנוצרה מהתשה עצמית עקב עבודה רבה והיא מתאימה מאוד גם לימינו.
פורמולות מוכנות יכולות להיות גם אצלך בבית – מצוין כעזרה ראשונה
כבר מהמאה ה-13, התחילו למכור בערים ראשיות בסין פורמולות פטנט מוכנות שאינן מצריכות תשאול ואבחון מקיפים ואשר יכולות לתת מענה סביר, למגוון סימפטומים במחלות של גברים, נשים וילדים. החזקת חלק מפורמולת אלו בביתכם יכולה לעזור לכם ולבני משפחתכם מיידית ולמנוע סבל, כאב והסתבכות בעיות בריאות שונות. הפורמולות מגיעות במיצוי אלכוהולי, כדורים, או אבקה.
כאבי בטן – KANG NING WAN פורמולה שמומלץ שתמיד תהיה בבית. טובה למבוגרים ולילדים לקלקול קיבה ויראלי, או, חיידקי, נוגדת בחילות והקאות.

טחורים פיסורה
  – BU ZHONG YI QI TANG פורמולה שמעלה ומחזקת את טונוס השרירים במיוחד במערכת העיכול ולכן היא טובה לעצירות, טחורים פיסורה ויציאות רכות.
הצטננות – GAN MAO LING פורמולה שנועדה להגביר את פעילות מערכת החיסון ולקצר את זמן המחלה. הפורמולה מצוינת להורדת חום,לפתוח את מעברי האף ולהפסקת שיעול.

כאב גרון
 – ISATIS פורמולה להורדה מהירה של כאבי גרון אקוטיים וגם אפטות . ניתן לקבל את הפורמולה גם כתרסיס להתזה לגרון.
נזלת –  BI YAN PIAN פורמולה קלאסית לסינוסיטיס, נזלת ופתיחת מעברי האף.
שיעול – DING CHUAN TANG הפורמולה טובה לשיעול עם ליחה צהובה, למשל לאחר מחלה.
שינה–  SUAN ZAO REN TANG פורמולה שעוזרת לבעיות שינה כתוצאה מעומס נפשי של סטרס ולחץ שמפריעים להירדם וגורמים לשינה קלה.
חרדות– GUI PI TANG פורמולה מצוינת לדכדוך, דאגנות ונטייה דיכאונית יכולה להינתן גם לנשים בהריון מהטרימסטר השני ולדיכאון לאחר לידה.
דלקות בדרכי השתן– BA ZHENG SAN פורמולה לטיפול בדלקת אקוטית בדרכי השתן, מורידה תחושת שריפה וכאב במהירות.
אחרי לידה– פורמולה להתאוששות האישה לאחר לידה, לחיזוק וחיוניות, להפסקת דימומים ואי שקט ועצבנות.
נשירת שיער ציפורניים סדוקות– SI WU TANG פורמולה שטובה לנשים שסובלות מאנמיה.
עייפות תשישות – BA ZHEN TANG פורמולה לגברים שסובלים מהתשת הגוף וחולשה במערכת העצבים ומערכת החיסון.
סיכום
המרכיבים הכימיים האנרגטיים שבצמחי המרפא הם כלי, שבידי מטפל מקצועי, מהווים דרך טיפול עוצמתית שביכולתה להאיץ ולחזק את החיוניות וכוחות הריפוי של הגוף החולה.
פורמולות פטנט יכולות להיטיב ולהקל במהירות בתסמינים שמפריעים לתפקוד היומי, עד לטיפול מעמיק יותר בשורש המחלה.
אני מזמין אתכם להתייעץ עימי כדי שאפתח עבורכם צוהר לעולם המופלא של צמחי המרפא ואדריך אתכם לשימוש נבון בפורמולות ובאחזקת מרכיב אחד, או שניים, הנכונים לכם ולמשפחתכם.
*בין שמים לארץ | מדריך לרפואה סינית | הארייט ביינפילד ואפרם קורנגולד