טיפול בטחורים- מהם טחורים ומה דרכי הטיפול בהם.

מבוא
ישנן פעולות רבות בגופנו שאנו מקבלים  כמובן מאליו בחיי היומיום שלנו, כגון : שינה, אכילה ויציאות תקינות, אך, כשפעולות אלו משתבשות, איכות חיינו נפגעת מאוד.
טחורים היא אחת הבעיות הנפוצות ביותר כאשר 85% מהגברים ו-60% מהנשים יסבלו מהם. אנשים רבים הסובלים מבעיית טחורים, מתלוננים כי, כניסה לשירותים מלווה בפחדים וחששות ולכן יש למצוא פיתרון מהיר להחלמה לפני שהבעיה תחמיר. רפואה סינית ודיקור סיני נותנים מענה מקצועי לטיפול בטחורים, יעיל ואיכותי לבעיות מסוג זה ויביאו לשיפור מהיר במצבכם ובאיכות חייכם.
 
מה תפקיד המעי הגס ופי הטבעת ?
פי הטבעת והמעי הגס (אזור החלחולת), הם קצה מערכת העיכול שדרכם שאריות האוכל שלא עוכל יוצאות החוצה. זהו אזור עשיר בכלי דם שמתנקזים אל הכבד וכלי דם אלו סופגים מינרלים שהמעי מצליח לספוג משאריות האוכל לפני שהוא נפטר משאר השאריות כצואה.
 
איך נוצרים טחורים ?
טחורים נגרמים כאשר זרימת הדם מהורידים של המעי הגס לכבד נפגמת והעומס שנוצר יוצר לחץ על הורידים באזור וגורם להרחבתם ולנפיחות בכל רקמת אזור פי הטבעת. אם הורידים והרקמה מתנפחים, הם יכולים לצאת מאזור האנוס (פי הטבעת) ולהפוך לטחורים חיצוניים. התנפחות הרקמה ופגיעה בורידים יכול ליצור באזור זיהום ודלקת שיחמירו את המצב. אם המצב לא מטופל הטחורים יכולים לגרום לסדק בפי הטבעת אשר מכונה פיסורה. במצב זה נדרש טיפול בטחורים או טיפול בפיסורה שהיא בעיה חמורה מעט יותר.

מדוע נגרמים טחורים ?

1.עצירות
2.הריון ולידה
3.חוסר פעילות גופנית ולעיתים נדירות פעילות גופנית מוגזמת
4.דלקות כבד
5.אי ספיקה לבבית
6.לחץ נפשי
מהם הסימפטומים כאשר יש טחורים ?
1.כאב בזמן יציאות ולאחריהן
2. דימום בצואה
3.אנמיה- חסר דם במידה ויש דימום רב
4.הרגשת גירוד שריפה ואי נוחות בפי הטבעת

טיפול בטחורים – הטיפול המערבי      

הרופא המערבי ימליץ במקרים הקלים על שמירה על היגיינה ושטיפת הישבן לאחר ביקור בשירותים, תחבושת או כרית קרה שתגרום לכיווץ מסוים באזור, משככי כאבים. במקרים קשים יותר עושים טיפול כירורגי של צריבה, ניוון, או הסרה של כלי הדם באזור, זהו תהליך כירורגי שמצריך התאוששות של ימים והרבה פעמים יש חזרה של הבעיה.
 

טיפול בטחורים – מבט דרך עיניי הרפואה הסינית

הרפואה הסינית  היא כלי אפקטיבי בטיפול בבעיית טחורים. המעי הגס ופי הטבעת קשורים לפי הרפואה הסינית לפאזת המתכת פאזה שקשורה לסתיו, לשקיעת השמש וליכולת של האדם להסתכל על מעשיו בעבר,לעשות חשבון נפש כדי להחליט ולשפוט במה הוא נהג כראוי ובמה הוא שגה, בדיוק כמו יום הכיפורים שמתרחש בסתיו. תפקודו הפיזי של המעי הגס הינו לבחון את מה שהמעי הדק לא עיכל ולהחליט מה חיוני לגוף ואותו הוא סופג ומה לא נחוץ ומושלך החוצה. היכולת לשפוט מה נכון ומה שגוי הוערכה ע"י הסינים שמכנים את המעי הגס "המוח של הבטן", ומהווה את בסיס הגישה בכל טיפול בטחורים.
הזרימה הסדירה בכלי הדם קשורה לפי הרפואה הסינית לפאזת העץ שקשורה לאביב, לזריחת השמש וליכולת של האדם לפרוץ קדימה להסתכל לעתיד, לקבוע יעדים שאליהם הוא רוצה להגיע. החג שאנו חוגגים באביב הוא חג החופש והיציאה לחרות. האיבר שקשור לפאזת העץ הוא הכבד שאחראי להזרמת הדם עד קצוות הגוף. 
 
פאזת העץ והמתכת הם הפכים. זריחה ושקיעה, אביב וסתיו ,הסתכלות ופריצה קדימה לעתיד, או התכנסות והסתכלות פנימה לזמן עבר. יש בין שני קצוות אלו איזון שעל האדם לקיים. ראוי שכל אחד מאיתנו יתכנן תוכניות ויעדים לעתיד אך יעצור מדי פעם בכדי לעשות בדיקה של התנהגותו והתנהלותו ובכדי להבין אם הוא בכיוון הנכון.
סובלים מטחורים? צרו קשר עוד היום וקבעו בפגישת ייעוץ עם אהוד סברדליק בנושא טיפול בטחורים.

מדוע מופיעים טחורים מבחינת הרפואה הסינית ?

אדם, שנוטה לבקר ולבחון את עצמו בהגזמת יתר נוטה לפגיעה בזרימה ובהתקדמות בחייו. ההסתכלות המוגזמת על העבר ועל אנשים מהעבר שנהגו עימו בחוסר צדק מפריעה להסתכלות האופטימית על העתיד ויוצרת כעסים מודחקים, תסכול והתפרצויות זעם. הפגיעה היא גם פיזית בתפקוד הכבד ובזרימת הדם התקינה בכלי הדם. אנשים אלו נוטים לסבול מלבד הטחורים מקור בקצוות הידיים והרגליים, מיגרנות, נשירת שיער ובעיות בווסת. אני ממליץ להם להגיע לאבחון ולקבל הצעת טיפול בטחורים.
 
טיפול בטחורים – טיפול דרך דיקור סיני
אקופונקטורה תעזור בהנעת הדם בצורה תקינה בכלי הדם ותסייע לאדם להיות פחות ביקורתי כלפי עצמו וסביבתו. ישנו טיפול ספציפי  דיקור סיני בכאב  של  טחורים שתוצאותיו מהירות .
טיפול בטחורים דרך צמחי מרפא
צמחי מרפא כמו : סקוטלריה, יעבדו על גמישות דופנות כלי הדם ויורידו דלקת וכאב באזור פי הטבעת. צמח כמו : בופלאורום ישפר את תפקוד הכבד וזרימת הדם.

משחת הממליס ושמן ברוש יעבדו על כיווץ כלי הדם שצנחו והרגעת האזור הכואב.קרא עוד בנושא בקישור: צמחי מרפא

טיפול בטחורים – טיפול בתזונה ואורח חיים  
בכדי לשפר את סירקולציית הדם מומלץ להתחיל בפעילות גופנית מתונה, אכילת ירקות ופירות. סיבי פסיליום ופשתן יחזקו את דופנות המעיים וימנעו עצירות.
ניתן ללמד פעילות גופנית מיוחדת להנעת הדם באזור ולתת תזונה שעשירה בכלורופיל וביופלבנואידים שיעזרו לכבד בתפקודו ויחזקו את דופנות כלי הדם וגמישותם.
סיכום
טחורים היא בעיה שרובינו מתביישים בה, אך גם אם תתעלם, הבעיה לא תעלם והכאב ואי הנוחות יעלו על פני השטח. טיפול בטחורים באמצעות  דיקור סיני, צמחי מרפא  ואורח חיים נכון יגרמו להטבה בטחורים ולהתקדמות מהירה אל עבר עתיד טוב יותר. לקבלת ייעוץ בנושא טיפול בטחורים פנו אליי עוד היום דרך האתר או בטלפון.