סיפורה של דליה

גיל 50 של אישה הוא אבן דרך חשוב בתהליך ההתפתחות. כך גם קרה לדליה שהגיעה לגיל כשהיא מרוצה מחייה: הם מתנהלים על מי נוחות, הילדים גדלו והזוגיות שלה בועטת. אבל, משהו בכל זאת החל להשתנות. גיל הוא לא בהכרח רק מספר. דליה נפרדה חצי שנה לפני כן מהמחזור החודשי שלה ובעקבות השינוי הופיעו בעיות גיל המעבר שהעיבו על איכות חייה.

גלי חום החלו להופיע בשעות שונות והפריעו גם לשנתה, משקל גופה עלה בשישה ק"ג והחשק המיני צנח והעלה את רף המתח בזוגיות הטובה שלה.

בפגישה הראשונה שלנו נוספו פרטים חשובים נוספים כמו העובדה שנוצר בה חלל גדול מאז עברה את תקופת האימהות האינטנסיבית. את החלל הזה היא עדיין לא החליטה כיצד למלא. דליה ויתרה על טיפול הורמונלי מערבי מחשש לסיכון לסרטן רחם ולסרטן השד – שתי מחלות אשר היכו שורשים במשפחתה ופגעו באימה ובדודתה. השיא היה כי בבדיקת צפיפות העצם שעברה התבררה גם ירידה בפרמטר הזה.דליה חששה מהעתיד לבוא.

הטיפול בבעיות גיל המעבר

כבר בטיפול הראשון שכלל טיפול דרך דיקור סיני חמש נקודות , העשרנו את תזונתה בסידן ובפעילות גופנית שבונה עצם. הטבה משמעותית חלה לאחר ביקורה הראשון בקליניקה. גלי החום עדיין קיימים אך עוצמתם פחתה והיא מתעוררת בלילה רק פעם אחת.

בטיפול הבא העמקנו בטיפול בו התחלנו  גם בדלקת בשלפוחית השתן שהופיעה, תופעה שכיחה עקב היובש הווגינלי. בנוסף למרשם למשחה צמחית שעשירה בפרוגסטרון למריחה ווגינלית והדיקור שסייע רבות בתחושת הצריבה והתכיפות במתן שתן קיבלה דליה פורמולת צמחים שלמרבה הפתעתה גרמה להופעת מחזור וסייעה רבות גם בגלי החום וגם בתחושת הדכדוך כמו גם בהעלאת הליבידו ( החשק המיני).

המשך הטיפולים כללו בנוסף לטיפול דיקור סיני גם שיחות שבהן שיתפה דליה על חייה ,ומשפחתה. בעקבות השיחות דליה התחילה לקחת קורסים באוניברסיטה הפתוחה בנושא אומנות, דבר שתמיד עניין אותה, אך לא היו לה את הזמן והאנרגיה לעסוק בהם. כמו כן החלה להשתתף עם בן זוגה בחוג טבע, דבר שהגביר את נושאי השיחה ביניהם.

לאחר שבעה טיפולים מצבה של דליה השתפר מאוד בעיות גיל המעבר ירדו מאוד. היא חשה חיונית יותר, גלי החום ירדו מאוד וכשהופיעו הם היו קלים ולא העירו אותה יותר בלילה. היחסים עם בעלה ומשפחתה היו חמים יותר והיא סיפרה לי על טיול משפחתי שהיא מתכננת למשפחתה לרגל נישואי בתה .

טיפולי מניעה בבעיות גיל המעבר

החלטנו להרחיק את הטיפולים לפעם בשבועיים ולאחר מכן פעם בשלושה שבועות. לאחר כמה חודשים לקראת ההכנות לחתונה הקרבה של בתה, הייתה נסיגה וגלי החום התחזקו, דבר שהצריך לצופף את הטיפולים, אך המשבר נעלם במהרה כפי שהופיע. דליה ממשיכה להגיע פעם בחודש. את הפורמולה של צמחי המרפא דליה ממשיכה לצרוך על בסיס קבוע.  המחזור החודשי הסתיים אך דליה ואני חשים שיש התחלה חדשה ומבטיחה בחייה.