מנופאוזה

קרה לכן שאתן צופות בסרט רומנטי, ובדיוק ברגע שהוא מתכוון לנשק אותה, לאחר שהם ליבנו את אי ההבנה ביניהם, היא מקרבת אליו שפתיה ואז הנייד שלכן מצלצל.

השאלה הראשונה שלבטח עולה לכן היא: למה דווקא עכשיו?  אבל, בכל זאת, אתן לוחצות על "פאוז" וניגשות לענות, כי אתן יודעות שלאחר שיחת הטלפון, תלחצו שוב על הכפתור והסרט ימשיך כרגיל מאותה הנקודה בה הפסקתן לפני כן.

אלא שבמציאות, החיים הם לא סרט רומנטי שההמשך שלו ידוע גם לאחר ההפסקה ונשים שעד לא מזמן קבלו את הווסת החודשית שלהן לאורך שנים ארוכות, פתאום הוא נפסק והן מתקשות לקבל ולהבין את מצבן החדש שנקרא בעגה המקצועית "מנופאוזה", או גיל המעבר.

במאמר זה אני אסביר על ה"מנופאוזה" מנקודת המבט של הרפואה הסינית ולהראות כי יכול להיות  גם הפי אנד…

מנופאוזה, או גיל המעבר, מתחילה אצל נשים בסביבות גיל 50, כאשר לאישה לא הייתה וסת במשך 12-6 חודשים ברציפות.

המילה מנופאוזה מורכבת משתי מילים : מנו – חודש פאוזה – הפסקה.

מנופאוזה, או גיל המעבר היא תקופת זמן שבו המחזור והווסת החודשית מסתיימים והאישה אינה פורייה ואינה מסוגלת ללדת ילדים בצורה טבעית.

למנופאוזה יש כמה סימפטומים פיזיים כגון : גלי חום והזעה, כאב ראש, יובש בנרתיק וכאב בקיום יחסי מין, דלקת בשלפוחית השתן, תשישות ובריחת סידן מהעצמות וכן גם כמה סימפטומים הנפשיים כמו : דיכאון, רגזנות, עצבנות, קושי להתרכז וחרדות.

רוב הנשים סובלות מתסמיני תקופת המנופאוזה במשך כשנה ו- 50-25 אחוזים מהן יסבלו מהסימפטומים במשך יותר מחמש שנים.

לרפואה הסינית בעזרת הדיקור וצמחי המרפא, יש את הכלים לעזור לך לעבור את השלב החשוב והייחודי הזה בחייך בצורה חלקה וקלה. 

מדוע המנופאוזה מתחילה?

הפסקת הווסת והיכולת לפוריות נובעות מירידה בהפרשת הורמוני האסטרוגן, הפרוגסטרון ולפעמים גם הטסטוסטרון. אולם הסימפטומים שמופיעים אינם מחויבי המציאות, או שעוצמתם יכולה להיות מינורית. בחברה המערבית, שישראל היא חלק ממנה, המודל והשאיפה להיות צעירה במראה, בגוף ובהתנהגות מובילים את האישה למשבר כאשר הווסת נפסקת ולהעצמת הסימנים הפיזיים והנפשיים.

מנופאוזה – הטיפול המערבי, או קשר השתיקה?

בעבר הרופאים חילקו כדורים עם אסטרוגן ופרוגסטרון כמעט ללא הגבלה, אולם בשנים האחרונות טיפול זה אינו מומלץ יותר, מכיוון שנמצא במחקרים מהשנים האחרונות, שטיפול בהורמונים מעלה את השכיחות לסרטן השד והרחם בעשרות מונים ומגביר את הסיכוי לבעיות לחץ דם ולבעיות כלי דם. כיום רופאים רבים נותנים מדבקות אסטרוגן שהן חלשות יותר ומשחות אסטרוגניות, או נרות ליובש בנרתיק. הטיפול הרפואי המערבי הינו מוגבל יותר ונשים רבות סובלות בשקט בעצת הרופא.

 איך זה עובד?

טיפול במנופאוזה באמצעות הרפואה הסינית : דיקור, צמחי מרפא, תזונה ותמיכה באורך חיים. במחקרים מערביים נמצאה השפעה חיובית של הדיקור על רבים מהסימפטומים של גיל המעבר וזאת ללא הסיכון שבטיפול המערבי.

טיפול במחטים משפיע על מערכת העצבים שעובדת על המערכת ההורמונלית ועל מערכת העצבים המרכזית ולכן הוא משפיע מצוין על הסימפטומים הנפשיים ויעזור לך להתמודד עם העייפות, הדיכאון, החרדות והקושי להתרכז, להירגע, או לישון.

כמו כן, הדיקור הסיני מטפל בכאבי ראש ותשישות, מכין ומחזק את מערכת העיכול כדי שתוכל להזין את הגוף בצורה מועילה יותר ועוזר להתמודד עם הקשיים הפיזיים והמנטאליים.

מנופאוזה טיפול בצמחי מרפא

צמחי מרפא סינים ומערביים מכילים בתוכם חומרים שדומים בהרכבם להורמונים שיורדים בתקופת המנופאוזה. הם משפיעים מבלי לסכן את בריאותך, על סימפטום גלי החום, שהוא הסימפטום שממנו רוב הנשים סובלות שפוגע בך ובאיכות חייך. צמחים ותוספי מזון יעזרו לך לטפל ביובש בנרתיק וקושי בקיום יחסי מין, או ירידה בחשק המיני (ליבידו) ובמניעת דלקת בשלפוחית השתן.

כמטפל בעל  ניסיון רב בצמחים, אוכל להתאים לך את פורמולת הצמחים האידיאלית שתעבוד בצורה מיטבית עבורך.

טיפול במנופאוזה דרך התזונה

תזונה נכונה בשלב המנופאוזה, הינה הכרחית להתמודדות עם גלי החום, תשישות ואף בעיות שינה. תזונה עשירה בסידן שנספג, (למשל טחינה, או עלים ירוקים), תמנע אוסטיאופורוזיס – בריחת סידן ונזקים לעצמות בעתיד.

מנופאוזה – תמיכה באורח החיים

הקניית הרגלי חיים והכנה נפשית לשלב החדש והנפלא בחייך הוא פן מאוד חשוב בטיפול שאני נותן.ישנם הרגלים כגון פעילות גופנית, הפסקת עישון, הסתכלות חיובית על החיים או התמודדות עם הפחדים מזקנה שאת מודעת להם אך יש לך קושי ליישמם והדבר גורם לייאוש ואף לנסיגה.

באמצעות הניסיון ודרך הטיפול הייחודית שלי אני אעזור לך לעשות את השינוי הנדרש בתקופת מעבר זו. 

כל סיום הוא התחלה של דבר חדש. מנופאוזה היא סיום תקופת הפריון הפיזי והתחזקות הפריון הנפשי מנטאלי (לא בכדי, אישה שסיימה את הווסת נקראה בתרבויות העתיקות "אישה חכמה").

דיקור סיני, צמחי מרפא סיניים ומערביים ,תזונה ואורח חיים הם כלים מצוינים, אך ללא מטפל מנוסה שיודע להבין מה השתבש וכיצד ניתן להשתמש בכלים אלו ביעילות אין להם כמעט ערך. אני מזמין אותך, אישה חכמה, להפסיק לסבול ולחוות שינוי תמורה ומעבר לתקופה חדשה.