מיגרנה טיפול טבעי- כיצד נתמודד עם מיגרנה ומה לרפואה הסינית יש להגיד בנושא

מיגרנה היא מהמחלות הנפוצות ביותר בארצנו והאנשים שסובלים ממיגרנה סובלים סבל רב שפוגע בהם פיזית נפשית ולעיתים גם כלכלית (החסרת ימי עבודה רבים ותפקוד לקוי בעבודה) . רפואה סינית היא מפורצי הדרך במתן מענה טיפולי איכותי ויעיל בבעיה מטרידה זו. מענה שיכול לעזור הן לסימפטום המיידי של הכאב והן לבעיות שמסביבו.
מהי מיגרנה ?
מיגרנה היא כאב ראש פועם, חזק והולם שנמשך בין ארבע לארבעים ושמונה שעות. הכאב מופיע בד"כ בחצי ראש (מקור השם מיגרנה היא במילה היוונית hemi crania שפירושה חצי ראש) בין התקף מיגרנה למשנהו האדם חופשי מסימפטומים.מיגרנות מתחילות בין גיל עשר עד שלושים ונשים סובלים מהן פי שלוש יותר מגברים.
מיגרנה הסימפטומים הנפוצים בתחילת ההתקף
במקרים רבים יש למיגרנה זמן מקדים לכאב הראש שנקרא prodrome שבו  האדם ירגיש הפרעות בראיה כמו שחור בעיניים,ראייה כפולה, איבוד ראיה בעין אחת, ניצוצות או אורות מבזיקים.
אצל חלק יש שינוי במצב הרוח כמו דיכאון,עצבנות, אי שקט. סימפטומים נוירולוגיים כמו חולשה או עקצוץ ביד ,רגל או בחצי גוף,סחרחורת,טיניטוס –רעשים באוזניים.
סימפטומים נוספים שיופיעו בתקופה המקדמית למיגרנה הם: איבוד התיאבון, הרגשת עודף אנרגיה,רצון למתוק,ישנוניות צימאון ועוד. סימפטומים אלו מופיעים 30-10 דקות לפני הופעת כאב הראש.
יתכן ויש לך מיגרנה ולא תחוש באף אחד מהסימנים המקדימים
מיגרנה הסימפטומים בזמן התקף
כאב ראש מיגרני עשוי להיות מורגש בכל צד של הראש ולעיתים בכל הראש.בד"כ הכאב מלווה בבחילה או בהקאות ולעיתים מורגש קור בכפות הידיים והרגלים. רבים מהחולים סובלים מגירוי יתר של החושים ולכן מסתגרים בחדר חשוך ושקט. כאב הראש יכול להופיע לעיתים תכופות או להעלם לחודשים ואף לשנים.
מיגרנה טיפול ומניעה דרך הרפואה המערבית
מיגרנה מופיעה כתוצאה מהתכווצות והתרחבות כלי דם בראש ולרמות מוליך עצבי בשם סרטונין .אך אין לרפואה המערבית הסבר מדוע הבעיה נגרמת.
הטיפול המערבי הינו בתרופות נוגדות כאב ותרופות שמעלות רמות סרטונין .

מיגרנה לפי הרפואה הסינית

הכבד הוא האיבר הפנימי הגדול ביותר בגוף. תפקידו לפרק חומרים מסוכנים אשר באים מהמזון או שמיוצרים בגוף. את החומרים הרעילים הכבד מפרק ומפריש דרך כיס המרה אל הצואה או אל זרם הדם ומשם דרך הכליות עם השתן . הכבד משמש כמעיין פילטר לניקוי הדם. הוא מסנן את ומעביר את הדם הנקי עם רכיבי המזון המעובדים לשימוש הגוף. ברפואה הסינית הכבד נחשב כגנרל וראש הצבא שזוהי התייחסות דומה להתייחסות המערבית. הכבד נלחם באויבים שהם הרעלים בתוך הגוף וכן כרמטכ"ל הוא קובע את האסטרטגיה שלפיה אנו פועלים בחיים ואת סולם העדיפויות לקבלת החלטות בחיינו.
מה משתבש בכבד
הכבד הוא כמו המסננת שיש בכיור שתפקידה למנוע סתימה בצנרת.כאשר אנו שוטפים כלים הלכלוך נערם על המסננת ובכך נמנעת הסתימה בצנרת .כשיש עודף לכלוך שמצטבר המים אינם יכולים לצאת והכיור מתמלא במים מלוכלכים , זהו מצב שדומה למיגרנה עומס פיזי ונפשי של רעלים וגירויים גורם לכך שהכבד עמוס מדי ויש הצפה של רעלים שעולים לראש ויוצרים מיגרנה.לכן  הפיתרון האינסטינקטיבי של החולים במיגרנה הוא כניסה לחדר חשוך ושקט,בכך הם מנקים את המסננת וההצפה מתנקזת לאיטה עד לעומס הבא.

מיגרנה הטיפול בדיקור

דיקור סיני גורם להפרשת אנדורפינים בגוף, אלו חומרים שמשככים כאבים. הדיקור יוריד את שכיחות הכאבים ועוצמתם. דיקור יכול לטפל במערכת העיכול ולהוריד את רמת הבחילות וההקאות. מלבד זאת לדיקור יכולת להביא את הגוף והנפש למקום רגוע שקט ומאוזן.

מיגרנה טיפול בצמחי מרפא

צמחי מרפא ינקו את הכבד וישפרו את תפקודו. כמו כן צמחים מסוימים מאזנים את רמות הורמוני המין בנשים וע"י כך מונעות מיגרנות אשר קשורות לזמן הווסת במחזור האישה.
מיגרנה טיפול בשיאצו
מגע חם ומקצועי ירפה את השרירים ויאפשר זרימת דם טובה לראש ולגפיים.
מיגרנה טיפול בתזונה
חשיבות השינוי בתזונה היא מכרעת במניעת מיגרנה.הימנעות מיין ,גבינה צהובה, שוקולד שהם מזונות שנמצא שמגבירים את שכיחות הופעת המיגרנה ובניית תפריט שיעזור לתפקוד הכבד וכיס המרה . כאשר התפריט נבנה ביחד איתך בהתאם ליכולותיך ואורח חייך.
מיגרנה ואורך חיים
כדי לטפל במיגרנה אין צורך לעבור לגור במנזר מרוחק בהרי ההימלאיה לאכול רק אוכל אורגני ולשתות רק מי מעיין זכים. אך נחוץ לעשות שדרוג לחייך שיוריד מעומס הגירויים ויעלו את יכולת הרגיעה והשלווה לאורך היום. שינוי שבא מרצון חופשי מהבנה והנאה הינו שינוי שיימשך לאורך זמן ולכן נמצא ביחד את השינוי המיוחל.
סיכום
מיגרנה וכאבי ראש אינם גזירה משמיים . דרך טיפול נכון ומקצועי ברפואה סינית ניתן בתוך פרק זמן קצר להוריד את שכיחות המיגרנות ואת עוצמתן.