פריצת דיסק – בלט דיסק- משמעויות רפואיות , דרכי הטיפול וההתמודדות עם הבעיה

במאמר זה אפרט מהי פריצת דיסק מהם הגורמים וכיצד ניתן להתמודד עם הבעיה בעידן הרפואה האלטרנטיבית.
אתם נוסעים ברכבכם, הרדיו מנגן שיר עליז, הנוף שחולף מרהיב ושערכם מתבדר ברוח. לפתע, נדלקת נורה בלוח המכוונים, שמראה כי חסר שמן במנוע. עכשיו הנסיעה נראית פחות נעימה ועולים אצלכם חששות ופחדים, אבל אז עולה בראשכם רעיון מבריק, אתם מוציאים מתא הכפפות פלסטר ומדביקים על הנורה המהבהבת ושוב הכול נראה טוב ויפה.
מה לדעתכם יקרה למנוע ? והאם בכלל נראה לכם שתגיעו ליעדכם ?
בעיות עמוד שידרה כמו : בלט דיסק או פריצת דיסק, הן מהנפוצות ביותר שאנשים סובלים כיום, ואם זאת, רבים מהאנשים מעדיפים לטפל בבעיה החמורה והמציקה באמצעות "פלסטרים מתוחכמים", כלומר, נטילת תרופות שמטפלות בסימפטומים הנלווים ולא מטפלות בבעיה עצמה.
מהו בלט דיסק, איך הרפואה המערבית מתייחסת לטיפול בבעיה זו ומהם הכלים שיש לרפואה הסינית והדיקור הסיני שיכולים לתת את הפתרון הנכון. על כל זאת ואפילו עוד ארחיב בהמשך.

%d7%91%d7%9c%d7%98-%d7%93%d7%99%d7%a1%d7%a7 בלט דיסק – חוליות עמוד השדרה מופרדות אחת מהשנייה ע"י דיסק סחוסי שתפקידו לשמש כריפוד וסיכוך בין העצמות וכבולם זעזועים. תפקיד דומה לכך, יש לנו בסחוס בברכיים ובשאר המפרקים וגם לשמן שנמצא במנוע המכונית. הדיסק הסחוסי בנוי משכבה חיצונית קשה ושכבה פנימית רכה. כתוצאה מעומס יתר ושחיקה, נוצרת פגיעה בשכבה החיצונית הקשיחה, החלק הרך לוחץ על המסגרת ויוצר בלט דיסק נקרא גם פריצת דיסק, שגורם ללחץ על עצבים שיוצאים מעמוד השדרה ולתהליך דלקתי במקום הפגוע.

מדוע חשוב לטפל בבלט דיסק ? במידה והגורם לפגיעה בסחוס השדרה לא יטופל, השכבה החיצונית הנוקשה תקרע והחומר הרך שבסחוס יפרוץ החוצה, אז בלט הדיסק הופך לפריצת דיסק וזהו מצב קשה יותר בסימפטומים ובטיפול.
הסיבות העיקריות להיווצרות בלט דיסק הינן : עומס יתר על הגב כתוצאה מעבודה בצורה לא נכונה או עבודה קשה ומאומצת, ישיבה ממושכת וחוסר בפעילות גופנית, טראומה כמו תאונת דרכים, ספורט, נפילות וחבלות ומחלות ניווניות של זקנה כגון : אוסטיאופורוזיס. כל אלה גורמים לפריצת דיסק בצורה ישירה או עקיפה.
הסימפטומים : בלט דיסק גורם ללחץ על שורש העצב, שכתוצאה ממנו נוצרת דלקת באזור וכאב. הכאב מחמיר כאשר האדם מזיז את גבו, משתעל, או נמצא במאמץ פיזי. כאשר יש בלט דיסק בגב התחתון, הכאב יורגש בגב התחתון ולעיתים, גם לאורך עצב האישיאס ואז תהיה הקרנה מהגב התחתון ועד לרגל, או לברך. אם יש לחץ חזק על העצב באזור בלט הדיסק תיתכן הרגשת נימול, חוסר תחושה ברגליים ולעיתים בליטת הדיסק תגרום לפגיעה בתנועת הרגליים. כאשר יש בליטה בדיסק בחוליות הצוואר הכאב עשוי להקרין כלפי הכתפיים והידיים ולגרום לסימפטומים דומים פריצת דיסק ברגליים.

בלט דיסק

פריצת דיסק – הטיפול ברפואה המערבית – לרוב הטיפול הינו בתרופות נוגדות דלקת שאינן סטרואידליות כמו אספירין, או וולטרן. תרופות אלו משככות כאב ומורידות דלקת, אך למעשה הן אינן מטפלות בבלט הדיסק ובהורדת התהליך הדלקתי, אלא רק מעכבות תהליכי החלמה חשובים וגורמות לצרבות ובעיות נוספות. במקרים קשים נותנים סטרואידים כמו קורטיזון בזריקה, זהו טיפול, שמוריד דלקות בצורה חזקה, אך אינו מטפל בשורש הבעיה. סטרואידים מחלישים את המערכת החיסונית ומערכת העיכול וגורמים לבריחת סידן חזקה מהעצמות. במידה ובלט הדיסק הפך לפריצת דיסק מוצעים ניתוחים להורדת הבלט או לקיבוע חוליות. בניתוחים אלו יש סיכון ולעיתים הבעיה של פריצת דיסק תופיע בחוליה קרובה לאזור הטיפול.
התהליך הדלקתי חשוב בבלט דיסק – הדלקת שנוצרת באזור שבו בלט הדיסק לוחץ על עצבי עמוד השדרה חשובה לתהליך ההבראה והריפוי של המקום הפגוע. דלקת, היא תהליך, שהגוף יוצר כדי לטפל בבעיות שבאות מבחוץ כמו חיידקים ווירוסים, או מבעיות פנימיות כמו בבלט דיסק. התהליך הדלקתי גורם קודם כל להרגשת כאב באזור, שזוהי נורת האזהרה של הגוף, הכאב מתריע לגוף שיש בעיה וכך הוא גורם לו להיזהר מלהניע את האזור הפגוע כדי למנוע נזק נוסף. הדלקת גורמת ליציאת הסידן מהעצמות אל אזור בלט הדיסק ועטיפת המקום בחומת סידן שתמנע המשך הנזק.
בלט דיסק טיפול ברפואה סינית – מטרת הטיפול דרך הרפואה הסינית היא להפחית את הסבל של הכאב וההקרנות לידיים, או לרגליים לרמה נמוכה יותר שמאפשרת חיים תקינים ועם זאת לטפל בגורם לנזק בחוליות שגרם לבלט דיסק או לפריצת דיסק. אם נטפל בגורם, הגוף יבריא בעצמו במהרה את המקום הפגוע והכאב יעלם.
דיקור סיני – דיקור מווסת את תהליכי הדלקת, באזור בלט הדיסק, מבלי להפסיקם לגמרי וכתוצאה מכך, הוא מוריד את רמות הכאב ומפסיק הקרנות לידיים ולרגליים, נימול, חוסר תחושה, או סימפטומים אחרים שנוצרו. דיקור סיני יתחיל גם תהליכים של חיזוק הגוף וייצור אנרגיה ודם שימנעו נזק נוסף ויעזרו לגוף בהאטת תהליכי הזדקנות והרס תאים.
צמחי מרפא סיניים – מחזקים את האדם, את יציבותו הפיזית והנפשית. הצמחים מפסיקים תהליכים ניוונים בעצמות ומאפשרים לגוף התאוששות מהירה יותר מפריצת דיסק ע"י הנעת אנרגיה ודם לאזור בלט הדיסק.
שיאצו – יטפל בשחרור שרירים תפוסים באזור בלט הדיסק וע"י כך בשיפור זרימת אנרגיה ודם למקום ובהורדת רמות כאב. כמו כן, שיאצו ייצור איזון ביציבה ובעמוד השדרה שנפגעו מהכאב ותפיסות השרירים.
בלט דיסק ואורח חיים – הבנת שורש הבעיה שגרמה לבלט הדיסק תמנע את הפיכתו לפריצת דיסק ופגיעה בחוליות נוספות.
התעמלות מתאימה, לימוד תנועה ותזונה הם תנאים חשובים לאורח חיים נכון.
אם התבשרת שיש לך בלט דיסק, או פריצת דיסק, אין ממה להתייאש ולהרים ידיים. לגופך כוחות רבים, שיאפשרו לך חיים נורמאליים ללא מגבלות. צור/י קשר עכשיו ונוכל, בעזרת הכלים שבידי ובעזרת הרצון שלך, לטפל בעומק הבעיה ולא לשים "פלסטרים" על חלק מהסימפטומים. אני מציע עשר שנות ניסיון בטיפול במאות אנשים, שסבלו מכאבים בעמוד השדרה ובבעיות בחוליות, ובעזרת טיפול והכוונה נכונים, אוכל לתת לך פתרון יעיל ובריא.לפגישת ייעוץ וקבלת חוות דעת בנושא טיפול פריצת דיסק צרו קשר עוד היום.